czwartek, 12 maja 2016

No chyba, że...

Buszuję w swojej gromadzonej przez lata biblioteczce scenariuszy i tekstów, grzebię w segregatorach, wycinkach, notatkach odręcznych onegdaj czynionych, folderach w kompie i oczywiście bezkresach internetów w poszukiwaniu inspiracji na dzień dzieciora. Jak zwykle muszę przygotować jakieś przedstawienie dla dzieciaczków z zaprzyjaźnionych placówek i chwilowo weny brak. Na moją młodzież artystyczną na tym etapie nie ma co liczyć:
- Oj sooorko, co tam sorka wymyśli będzie super.
Tak, oni lubią się włączać na bardziej zaawansowanym etapie prac nad przedstawieniem – a najchętniej jakby tak od razu: myk na premierę i oklaski.
Także tyle w temacie kreatywności nastolatków.
Zresztą wcale mnie to nie dziwi. W końcu mam w domu swojego „prywatnego” nastolatka i doskonale wiem, że percepcję i kreatywność to on ma ukierunkowane nie koniecznie tam, gdzie ja bym chciała lub sugerowała. Szczególnie wiosną, gdy w głowie maj i takie tam.
W sumie... fajnie im. Mieć zmartwienie tylko takie, że jutro jakieś głupie zadanie z matmy, coś tam z gegry i „ta małpa” z polaka może zapytać ;) A w ostateczności i tak na wagary mogą sobie pójść. Ewentualnie jaki tiszert wdziać na grzbiet.
Nie wiedzieć, że rachunek za prąd przyszedł dziwny, hamulce w samochodzie się były skończyły i trzeba pogrzebać w odmętach konta osobistego, i być może naruszyć oszczędności, ech. 
I nawet nie ma co szukać pocieszenia w nadchodzącym majówkowym malutkim łykendziku, bo spędzę go w połowie w pracy.
No chyba, że uszczknę jakiś wieczór na tarasie z rechotem żabek w tle i kukułką, co kuka jak najęta.
Złapię słońce za ostatni, zachodzący promyk. Podwieszę na rogaliku księżyca, by pobujać się na nim niczym na huśtawce, wysoko, do samego nieba.
No chyba, że...


2 komentarze:

 1. Uwielbiam Twoje pisanie, Twoje poczucie humoru i trafne, życiowe spostrzeżenia.
  Czy my byliśmy innymi nastolatkami? Może ciut.
  Pani Psorko - na pewno Pani coś wymyśli.
  Uściski

  OdpowiedzUsuń
 2. Jolu, a ja uwielbiam Twoje wizyty u mnie :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń