wtorek, 25 października 2016

Październik jak listopad

Październik został okradziony ze słońca, ze złotej, polskiej jesieni.
A miał mienić się barwami liści.
A czekoladowe kasztany miały kumulować energię słońca.
A babie lato miało rozwieszać rankiem swoje wiotkie nitki pomiędzy jesiennymi kwiatami i strzelistymi tujami.
I guzik! By to szlag!
Miało pachnieć palonymi, suchymi liśćmi, a tymczasem mokre kleją się do rowerowych opon. Siąpiący deszczyk przenika czerwoną kurteczkę. Poranki nie są porankami, tylko środkiem nocy, dni toną w smętnej szarości. Choćby kilka słonecznych promieni... choćby kilka...

Nasza osiedlowa droga wiejsko-miejska, osiągnęła constans - wytyczona, z krawężnikami i utwardzeniem. Kostki wciąż brak. Panowie budowlańcy pojawiają się średnio raz na dwa dni w ilości sztuk od dwóch do trzech, ewentualnie plus nawigator koparko-spycharko-dźwigu i zajmują się przesypywaniem piachu lub tłucznia z jednej kupki na drugą. I tak trwa to już miesiąc trzeci.

W pracy skaczę od jednej sprawy pilnej do drugiej jeszcze pilniejszej, od jednego projektu w drugie ważne COŚ. Jak zwykle się zapętlam, i jak zwykle cały czas coś się za mną wlecze, choć przecież pracuję sumiennie, często gęsto poza godzinami pracy. Skąd więc te "ogony"? Nie mam pojęcia.

Odcinam się od ludzi najmądrzejszych na świecie w każdym temacie, od fanatyków, zapaleńców zapalonych własną, najlepsiejszą wizją wszystkiego czego tknie ich doskonały palec i twórczy umysł. Ale i tak jakiś odprysk toksyn na człowieka spadnie i weź tu bądź człowieku zrelaksowany, zdystansowany i ogólnie miej w d... toksyczne relacje? Sieniedasie czasami, ech.

A żebym tego czasu miała jeszcze mniej, to wymyśliłam sobie jeszcze jedno COŚ, co realizować zaczynam od listopada, i tak przez najbliższy rok. Będzie to troszkę spełnianiem dawnych, młodzieńczych marzeń, a troszkę nadziei na nowe COŚ. Poszerzamy horyzonty, ot co!

1 komentarz:

  1. Pamiętaj ,że każdy kij ma dwa końce i oba mogą być toksyczne ,i nigdy nie wiadomo po której stronie kija stoisz ;)

    OdpowiedzUsuń